Provozní doba: Po-Pá 8 - 15 hod   Infolinka: 777 283 009   E-mail: info(a)esel.cz   Adresa: Kutnohorská 678, 281 63 Kostelec nad Č. lesy

děláme svět lepším

estech

Kotelny pro život


Zpětné volání
 
Rychlá objednávka ZBOŽÍ nebo SLUŽBY

Provozní doba: Po - Pá 8 - 15 hod
Infolinka: 777 283 009
E-mail: info(a)esel.cz
Adresa: Kutnohorská 678
281 63, Kostelec nad Č. lesy

196. Den otevřených dveří
se nebude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 5. 4. 2020 z důvodů Covid-19.

195. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 3. 2020 od 9 do 13 hod.

194. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 3. 2020 od 9 do 13 hod.

193. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 9. 2. 2020 od 9 do 13 hod.

192. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 12. 1. 2020 od 9 do 13 hod.

archiv aktualit »

http://www.espedi.cz


BS02-E-261

Tento typ zapojení obsahuje tyto položky :
(přesnou kalkulaci obdržíte od našeho technika po návštěvě kotelny

 

 

Typ zapojení BS02-E-261

Automatický kotel BIOSTAR  + pojistný úsek kotle ESKIT OUTIN + expanzní nádoba ESMAT se speciální armaturou ESKIT EXP + dva podlahové topné okruhy + bojler + ekvitermní regulace + připojení na stávající topný rozvod a komín.

Pojistný úsek ESKIT OUTIN se skládá z pojistného ventilu, odvzdušňovacího ventilu a manometru. Je povinný u všech typů kotlů na tuhá paliva neboť zajišťuje odvzdušnění kotle, slouží k ochraně kotle a topného systému proti případnému přetlakování a také se pomocí něj kontroluje tlak v topné soustavě.

Součástí tohoto topného systému je expanzní nádoba ESMAT a speciální ventil ESKIT EXP. Expanzní nádoba slouží k hydraulickému vyrovnávání tlaku a zachycení změny objemu vody v soustavě při měnící se teplotě topné vody v topném systému za jeho provozu. Tlaková nádoba je vybavena speciálním ventilem ESKIT EXP, který slouží k demontáži expanzní nádoby v případě potřeby její kontroly a revize, bez potřeby vypouštět topný systém.

Rozdělovač ESKIT ROZDĚLOVAČ PRO ČTYŘI OKRUHY rozděluje centrální kotlovou stoupačku a zpátečkou na více na sobě nezávislých topných okruhů (na jednotlivé stoupačky, zpátečky). V tomto případě je využit rozdělovač pro dvě na sobě nezávislé topné větve podlahového topení a pro větev ohřevu bojleru. Na rozdělovač jsou osazeny dvě čerpadlové skupiny ESKIT MIX PODLAHA G. Každá skupina zajišťuje nezávislou teplotní regulaci (směšování) topné vody do dané topné větve určené pro vytápění podlahovým topením. Každá skupina je vybavena oběhovým čerpadlem, zajišťujícím cirkulaci topné vody v podlahovém topení. Směšování zajišťuje směšovač a na něm osazený servopohon, který je ovládán ekvitermní regulací a sadou čidel pro topný okruh podlahového topení. Pomocí integrovaných jímkových teploměrů v kulových kohoutech na vstupu a výstupu každé čerpadlové soustavy lze vizuálně kontrolovat vstupní a výstupní teploty do daného okruhu podlahového topení. Čerpadlová skupina ESKIT NEMIX BOJLER G zajišťuje ohřev bojleru pomocí oběhového čerpadla a je ovládaná pomocí ekvitermní regulace a jímkového teplotního čidla umístěného v bojleru. Skupina je využívána pouze na ohřev bojleru a pomocí regulace umožňuje nezávislé nastavení ohřevu bojleru, kdy je možnost si nastavit max. požadovanou teplotu bojleru, hysterezi teploty bojleru (možný pokles teploty ve °C od max. požadované teploty bojleru bez sepnutí ohřevu vody kotlem), nezávislý časový program ohřevu bojleru, dále je možnost nastavit prioritu ohřevu bojleru, kdy má bojlerové těleso přednost před topným systémem atd.

K ovládání topného okruhu je možnost doplnit ekvitermní regulaci o pokojový termostat RFF25, kde je ještě sledována teplota ve Vámi zvolené referenční místnosti vytápěného objektu.

Zapojení také obsahuje všechny nezbytné komponenty pro připojení nové instalace k Vašemu stávajícímu rozvodu, kouřovody, spotřební materiál, montážní práce, dopravné do místa montáže a DPH.

 

 Orientační schéma zapojení vypadá takto: 

 

   Čtěte dále: CENÍK KOTELEN

 


copyright © esel – 2008