Provozní doba: Po-Pá 8 - 15 hod   Infolinka: 777 283 009   E-mail: info(a)esel.cz   Adresa: Kutnohorská 678, 281 63 Kostelec nad Č. lesy

děláme svět lepším

estech

Kotelny pro život


Zpětné volání
 
Rychlá objednávka ZBOŽÍ nebo SLUŽBY

Provozní doba: Po - Pá 8 - 15 hod
Infolinka: 777 283 009
E-mail: info(a)esel.cz
Adresa: Kutnohorská 678
281 63, Kostelec nad Č. lesy

196. Den otevřených dveří
se nebude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 5. 4. 2020 z důvodů Covid-19.

195. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 3. 2020 od 9 do 13 hod.

194. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 3. 2020 od 9 do 13 hod.

193. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 9. 2. 2020 od 9 do 13 hod.

192. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 12. 1. 2020 od 9 do 13 hod.

archiv aktualit »

http://www.espedi.cz


BS01-201

Tento typ zapojení obsahuje tyto položky :
(přesnou kalkulaci obdržíte od našeho technika po návštěvě kotelny

 

 

Typ zapojení BS01-201

Automatický kotel BIOSTAR  + pojistný úsek kotle ESKIT OUTIN + expanzní nádoba ESMAT se speciální armaturou ESKIT EXP + jeden topný okruh + ekvitermní regulace + připojení na stávající topný rozvod a komín.

Pojistný úsek ESKIT OUTIN se skládá z pojistného ventilu, odvzdušňovacího ventilu a manometru. Je povinný u všech typů kotlů na tuhá paliva neboť zajišťuje odvzdušnění kotle, slouží k ochraně kotle a topného systému proti případnému přetlakování a také se pomocí něj kontroluje tlak v topné soustavě.

Součástí tohoto topného systému je expanzní nádoba ESMAT a speciální ventil ESKIT EXP. Expanzní nádoba slouží k hydraulickému vyrovnávání tlaku a zachycení změny objemu vody v soustavě při měnící se teplotě topné vody v topném systému za jeho provozu. Tlaková nádoba je vybavena speciálním ventilem ESKIT EXP, který slouží k demontáži expanzní nádoby v případě potřeby její kontroly a revize, bez potřeby vypouštět topný systém.

Čerpadlová skupina zajišťuje oběh topné vody v topném okruhu za pomocí čerpadla. Pomocí integrovaných jímkových teploměrů v kulových kohoutech na vstupu a výstupu z čerpadlové skupiny lze vizuálně kontrolovat vstupní a výstupní teploty do topného okruhu. Čerpadlová skupina je řízena integrovanou ekvitermní regulací v kotli od firmy Guntamatic. Kotel ve spojení s ekvitermní regulací pracuje na nízkoteplotním principu, kdy je provoz kotle možný již od 38°C do 80°C. Regulace teploty topného okruhu probíhá dle nastaveného programu v řídící jednotce kotle. Ovládání  čerpadlové skupiny ESKIT ONE RADIÁTOR probíhá pomocí spínání čerpadla ekvitermní regulací a sadou čidel pro topný okruh, kdy se do okruhu dostává stejná hodnota topné vody (ve °C)  do systému na jakou je natápěn kotel. Potřebnou teplotu na kterou se má kotel natápět je dána nastaveným programem ekvitermní regulace (požadovanou interiérovou teplotou, zvolenou ekvitermní křivkou a snímáním vnější teploty na severní straně objektu). Teplota v kotli je proměnná dle aktuálních požadavků a hodnot po vyhodnocení ekvitermní regulací.

K ovládání topného okruhu je možnost doplnit ekvitermní regulaci o pokojový termostat RFF25, kde je ještě sledována teplota ve Vámi zvolené referenční místnosti vytápěného objektu.

Zapojení také obsahuje všechny nezbytné komponenty pro připojení nové instalace k Vašemu stávajícímu rozvodu, kouřovody, spotřební materiál, montážní práce, dopravné do místa montáže a DPH.

 

Orientační schéma zapojení vypadá takto: 

   Čtěte dále: CENÍK KOTELEN

 


copyright © esel – 2008